Przejdź do sklepu

Umów się na audyt

Pierwsza pomoc

B-Service - Dowiedz się jak pomóc

Pierwsza pomoc

Czy wiesz, że każdy z nas ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie, która jej potrzebuje? Zagrożenie zdrowia, czy życia wymaga od każdego z nas reakcji. Zadzwonienie na 112, sprawdzenie tętna, obrażeń, zatamowanie krwotoku, zabezpieczenie złamania poprzez usztywnienie dwóch sąsiadujących stawów – to już jest pomoc! W innym wypadku zgodnie z Kodeksem Karnym (Dz.U.2022.1138) art. 162, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Nie inaczej się dzieje w każdej firmie. Pracodawca ma odgórnie wyznaczyć pracowników, którzy są zobligowani do udzielania pierwszej pomocy, dodatkowo też musi zapewnić środki do udzielania pomocy, np. w postaci apteczki zakładowej. Pracodawca jest zobowiązany do szybkiej reakcji z wyspecjalizowanymi służbami z pierwszej pomocy, czy ratownictwem medycznym.

Jako B-Service chcemy, aby każdy potrafił odpowiednio się zachować w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, a także umiał ratować ludzkie życie. Nigdy nie wiadomo, kiedy nam taka pomoc będzie potrzebna.

Dlaczego jest to istotne?

Wiedza z zakresu pierwszej pomocy pozwoli skuteczniej i bezpieczniej udzielić pomocy przed przybyciem karetki. Z kolei jeśli się wie, jak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, to pozwoli to zmniejszyć obrażenia i powikłania u osób poszkodowanych. Zatamowanie krwotoku, czy uruchomienie złamanej nogi wpływa pozytywnie na stan rannego. Nie da się ukryć, że gdy wiemy, jak działać, czujemy się pewniej w sytuacjach awaryjnych. Jesteśmy skuteczniejsi, bardziej spokojni i dokładni, niż panikując, że  nie wiemy, co robić w przypadku wypadku. Wiedza z pierwszej pomocy przyda się zarówno w pracy jak i w domu. Jak to mówią, najwięcej wypadków zdarza się w domu. Człowiek nie zabezpiecza tak bardzo swojego ciała jak w pracy. Łatwo o urazy  rąk, nóg, głowy czy urazy oka. Nie mówiąc już o spadaniu z drabiny, czy dachu, bo o coś się zahaczyło, wleciało do rynny i należy wyjąć. Posiadając wiedzę, możemy pomóc innym, a także i sobie.

Warto odświeżać sobie regularnie wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Wiedza medyczna, techniki ratownicze i wytyczne mogą się zmieniać, dlatego warto się często szkolić. Co jak co, ale życie ludzkie jest najważniejsze.

Wychodząc naprzeciw, realizujemy szkolenia z pierwszej pomocy w każdym zakładzie pracy. Są to szkolenia w różnych konfiguracjach, krótsze, dłuższe w zależności od potrzeb naszego Klienta. Standardem na szkoleniu z pierwszej pomocy przedlekarskiej w B-Service jest praktyczne ćwiczenie na treningowym AED, a także prowadzenie resuscytacji na fantomach dorosłego, dziecka, czy niemowlaka.

Istotność pierwszej pomocy
Aleksandra Delmanowicz i Michał Delmanowicz

Czego się dowiesz?

W naszym programie szkoleniowym z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej dowiesz się o wszelkich aspektach prawnych resuscytacji. Przedstawione zostaną również obowiązki pracodawcy. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie uczestników z nowoczesnymi metodami ratownictwa krążeniowo-oddechowego, a także bezprzyrządowe metody resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie szkoleni dowiedzą się jak działać ze złamaniami kości. Jakie są zasady, co warto zrobić, a czego nie, bo to bardziej zaszkodzi. Przedstawione zostaną zarówno informacje dotyczące zakładania unieruchomień, jak i jak transportować bezpiecznie chorych. W kolejnej części szkolenia, każdy uczestnik dowie się o tak zwanej desmurgii, czy schematem i metodach, mówiących opatrunkach kończyn, brzucha, klatki piersiowej, głowy i szyi. O czym jeszcze można dowiedzieć się na naszym szkoleniu z pierwszej pomocy? Na pewno co robić jak mamy ranę kłutą, ciętą, szarpaną, tłuczoną, kąsaną, czy postrzałową. Każda z tych ran jest inna i inaczej trzeba z nią postępować, czy zabezpieczać. Inaczej trzeba reagować przy urazach pojedynczych, a inaczej przy wielonarządowych. Ważną również kwestią jest omówienie zatruć organizmu. Jak z nimi postępować i jakich odtrutek używać. Finalnie omówiony również zostanie przełom glikemiczny.

Szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej jest w naszej firmie B-Service realizowane przez ratowników medycznych. Każde szkolenie zakończone jest wystawieniem imiennych zaświadczeń dla każdego uczestnika szkolenia.

Firma BHP B-Service

B-Service Sp. z o.o.

ul. Sewastopolska 2, 51-203 Wrocław

NIP: 8952240017 KRS: 0000962173

REGON: 521629737

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Wysyłanie formularza