Przejdź do sklepu

Umów się na audyt

Szkolenia dla hakowych i sygnalistów – co obejmują?

13.09.2022

Szkolenia dla hakowych i sygnalistów są skierowane szczególnie do osób, które chciałyby pracować przy obsłudze i konserwacji haka urządzeń dźwigowych, podpinaniu ładunków do zawiesi żurawia, czy pracowników odpowiedzialnych za komunikację z operatorem żurawia. Skorzystają na nich zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Często w parze z wyższymi kwalifikacjami idzie lepsza płaca - istotny jest również rozwój, o którym nie warto zapominać. Jak więc widzisz, niosą one za sobą wiele zalet.

Oprócz przydatnych umiejętności, przekazywanych przez profesjonalistów, uczestnicy szkoleń mają także szansę zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu przepisów UDT, wewnątrzzakładowych i bezpieczeństwa w pracy przy zawieszaniu czy przemieszczaniu ładunków.

Jaki zakres obejmują szkolenia dla hakowych i sygnalistów?

Szkolenia dla hakowych i sygnalistów to praktyczne umiejętności w połączeniu z kluczową wiedzą na temat obowiązujących przepisów dotyczących bezpiecznego transportu ładunków, obsługi zawiesi, itp. Obejmują one niezbędne informacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, a także kompetencje niezbędne do:

  • skutecznego zabezpieczania i odpowiedniego przygotowania ładunku przed transportem
  • bezpiecznego przeprowadzenia transportu załadunku
  • trafnego dobrania zawiesi i pozostałych przyrządów przeznaczonych do danego rodzaju transportu
  • prawidłowej oceny technicznej zawiesi pod kątem jej stanu, przed i po zakończeniu pracy
  • używania sygnałów przeznaczonych do komunikowania się z operatorem
  • optymalnego wykorzystania zawiesi pomocniczych
  • bezpiecznego korzystania z suwnicy, aby nie wyrządzić krzywdy ani sobie, ani nikomu biorącemu czynny udział w procesie
  • rozpoznawania ewentualnych zagrożeń mogących występować podczas pracy z suwnicą
  • odpowiedniego postępowania w sytuacjach awaryjnych

Zalety szkoleń dla hakowych i sygnalistów

Szkolenia dla hakowych i sygnalistów posiadają wiele zalet. Dzięki nim pracownik może nabyć właściwą wiedzę i kompetencje w zakresie prowadzenia prac z wykorzystaniem urządzeń dźwigowych, żurawi, suwnic i innych podobnych maszyn zarówno w magazynach i halach produkcyjnych, jak i na placach budowy. Szkolenia dla hakowych i sygnalistów pozwalają ponadto posiąść wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie metod prawidłowego podwieszania ładunki i jego prowadzenia. Dzięki nim można nauczyć się oceniania zagrożeń i zdobyć umiejętności skutecznej ochrony przed nimi. Po odbyciu szkolenia dla hakowych i sygnalistów, jego uczestnik posiada wiedzę z zakresu podstawowych zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz praktyczne umiejętności obsługi zawiesi transportowych.

Szkolenia dla hakowych i sygnalistów we Wrocławiu z B–Services

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą świadczącą usługi z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz czynności przeciwpożarowych. Posiadamy doświadczenie w różnych branżach, między innymi budownictwie, transporcie, działalności usługowej i produkcyjnej, rolnictwie, energetyce, a także edukacji. Świadczymy usługi przede wszystkim we Wrocławiu i na terenie województwa dolnośląskiego, lecz jesteśmy obecni także w pozostałych częściach kraju.

Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia dla hakowych i sygnalistów w B–Services?

Szkolenie dla hakowych i sygnalistów w B–Services to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób chcących zdobyć umiejętności hakowego-sygnalisty, jak i dla hakowych-sygnalistów, którzy pragną poszerzyć dotychczas posiadane umiejętności i wiedzę. Szkolenie oferuje wysoki poziom merytoryczny w zakresie teoretycznym, a także praktycznym. Po jego ukończeniu uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenie, wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej dotyczącego zasad kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Firma BHP B-Service

B-Service Sp. z o.o.

ul. Sewastopolska 2, 51-203 Wrocław

NIP: 8952240017 KRS: 0000962173

REGON: 521629737

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami

Wysyłanie formularza